Praha, Prague, Prag, Praga, Prág

Atrakcie, múzeá, pamiatky, práca, vianočné trhy, zábava

Śtúdium v Prahe

Keďže Praha je pre Slovákov pomerne blízko a český jazyk je nám veľmi blízky, veľa mladých Slovákov chodí do Prahy študovať. Niekedy to však prekáža domácim českým študentom, ktorí sa potom sťažujú, že im obsadzujeme ich miesta. Ale to si netreba všímať. Odhaduje sa, že zo všetkých 210 000 študentov až 5500 študentov pochádza zo Slovenska.

V Prahe pôsobí niekoľko stredných škôl, medzi tie známejšie patria Gymnázium Českolipská, Gymnázium Karla Sladkovského a Mensa Gymnázium. Medzi najznámejšie vysoké školy patria Akademie múzických umení, Akademie výtvarných umení, České vysoké učení technické, Vysoká škola ekonomická a Univerzita Karlova v Prahe.

Všetky tieto školy sme označili aj na našej mape Prahy, kde ich nájdeš pod symbolom domčeka. Ak potrebuješ peniaze na štúdium, pozri si sekciu Práca v Prahe, kde nájdeš všetky podstatné informácie. Ak sa nechceš len učiť, ale aj trochu sa zabaviť, pozri si sekciu Zábava v Prahe. A určite neprehliadni aj sekciu Ubytovanie v Prahe.

Hľadané výrazy: praha, prague, praga, prag, slovaci v prahe, studium v prahe, vzdelavanie v prahe, univerzity v prahe, skoly v prahe, gymnazium ceskolipska, gymnazium karla sladkovskeho, mensa gymnazium, akademie muzickych umeni, akademie vytvarnych umeni, ceske vysoke uceni technicke, vysoka skola ekonomicka, univerzita karlova v prahe, mapa prahy


Copyright © 2018 - Praha, Prague, Prag, Praga, Prág - Atrakcie, múzeá, pamiatky, práca, vianočné trhy, zábavaKamNaVikend.eu | Mapa stránky