Praha, Prague, Prag, Praga, Prág

Atrakcie, múzeá, pamiatky, práca, vianočné trhy, zábava

Stravovanie v Prahe

Keďže sa jedná o naozajstnú metropolu, kde žijú aj mnohí cuzdinci, tak si tu každý príde na svoje. Nájdeš tu reštaurácie ktorejkoľvek zeme, pričom z pomedzi nich si vieš vybrať aj také, ktoré sú cenovo dostupné pre každého turistu. Pripomíname, že čím ďalej si od centra, tým lacnejšie sa naješ a napiješ. Pivo v okolí Pražského orloja môže stáť aj cez 100 KČ (4 €).

Niektoré lacné, ale kvalitné reštaurácie v Prahe:

  • Lehká hlava v Starom Měste
  • Domácí kuchyňa v Novom Měste
  • Corte di Angelo v Smíchově
  • Malý Buddha v Hradčanoch
  • Sakura v Bubeneči

Pamätaj si však, že reštaurácie s medzinárodnou kuchyňou budú vždy drahšie ako štandardné české. Avšak v poslednej dobe sa zvýšil počet reštaurácií, ktoré ponúkajú miestne jedlá na medzinárodnej úrovni. Avšak intenzivný turistický ruch spôsobil, že ceny v niektorých pražských reštauráciach narástli, preto miestni obyvatelia radšej jedávajú v tradičných hospodách. Tiež si uvedom, že aj v najlepších pražských reštauráciach sa môže stať, že kvalita jedla alebo samotnej obsluhy bude nižšia. Služby sa však pomaly zlepšujú, ale treba si dávať pozor na čašníkov, ktorí praktizujú podivnú aritmetiku.

Všetky tieto miesta sme zaznačili aj na našej komplexnej mape Prahy, pričom ich nájdeš pod žltým symbolom jedálenského príboru. Ak zrovna nie si hladný, ale skôr ta zaujíma, kde na noc zložiť hlavu, pozri si sekciu Ubytovanie v Prahe. Taktiež si pozri sekciu Zábava v Prahe.

Hľadané výrazy: praha, prague, praga, prag, stravovanie v prahe, restauracie v prahe, jedlo v prahe, pivo v prahe, prazsky orloj, vyssie ceny, lehka hlava, domaci kuchyne, corte di angelo, maly buddha, sakura, medzinarodna kuchyna, ceska kuchyna, tradicne hospody, podivna aritmetika

Bez pomenovaniaBez pomenovaniaBez pomenovaniaBez pomenovania


Copyright © 2018 - Praha, Prague, Prag, Praga, Prág - Atrakcie, múzeá, pamiatky, práca, vianočné trhy, zábavaKamNaVikend.eu | Mapa stránky