Praha, Prague, Prag, Praga, Prág

Atrakcie, múzeá, pamiatky, práca, vianočné trhy, zábava

Pražské metro

Pražské "futuristické" metro bolo postavené počas komunizmu, avšak je rýchle, spoľahlivé a najmä čisté, čo je dnes veľmi vzácne. Metro jazdí pravidelne kažý deň od 05:00 do polnoci, pričom intervaly sú pomerne časté. Metro má ti trasy, ktoré sú označené ako A, B a C. Trasa A je označená zelenou farbou, trasa B má žltú farbu a trasa C je označená červenou farbou. Tieto trasy sa pretínajú na viacerých miestach, takže nie je problém s prestupom. Štvrtá trasa je vo výstavbe.

Mapa trás metra v Prahe

Nezabudni si pozrieť aj ako je to s ostatnou dopravou v Prahe, konkrétne informácie nájdeš v sekcii Doprava v Prahe. Tipy na zaujímavé múzeá a pamiatky nájdeš v sekcii Atrakcie v Prahe. V prípade, že hľadáš miesto, kde by si cez noc zložil hlavu, pozri si sekciu Ubytovanie v Prahe.

Predĺženie metra v roku 2015

Začiatkom apríla 2015 došlo po siedmich rokoch k predĺženiu pražského metra. Konkrétne sa predĺžila zelená linka A, ktorá vedie historickým centrom mesta až do západnej časti Prahy. Nová časť linky je dlhá až 6 km a pôvodná konečná sa presunula zo stanice Dejvická na novú stanicu Nemocnica Motol. Okrem nej pribudli aj nové stanice Bořislavka, Nádraží Veleslavín a Petřiny. Spustenie novej časti sa nezaobišlo bez nedostatkov. Verejnosť kritizovala napríklad nekryté vstupné schodiská, absencia eskalátorov ako aj iné neduhy, ktorým by sa dnes už skôr malo predchádzať.

Hľadané výrazy: praha, prague, praga, prag, prazske metro, metro v prahe, futuristicke metro, komunisticke metro, trasa a, trasa b, trasa c, mapa metra v prahe, mapa tras metra v prahe, mapa prahy, atrakcie v prahe, doprava v prahe, ubytovanie v prahe


Copyright © 2018 - Praha, Prague, Prag, Praga, Prág - Atrakcie, múzeá, pamiatky, práca, vianočné trhy, zábavaKamNaVikend.eu | Mapa stránky