Praha, Prague, Prag, Praga, Prág

Atrakcie, múzeá, pamiatky, práca, vianočné trhy, zábava

Cestovanie do Prahy

Ak si sa rozhodol navštíviť túto metropolu Európy, ktorá pre našinca patrí k tým bližším, pripravili sme pre teba všetky dôležité informácie o tom ako sa do Prahy dostaneš. Potom sa nezabudni pozrieť aj na sekcie Stravovanie v Prahe, Ubytovanie v Prahe a Zábava v Prahe.

Autom alebo stopom do Prahy

Praha je dopravnou križovatkou, na západe je diaľnica do Plzne a Norimbergu a na východe zasa diaľnica do Brna a Ostravy. Na severe je diaľnica smerom na Ústí nad Labem a do Nemecka, na východe zasa smerom na Hradec Králové. Avšak nezabudnite, že riadiť auto v Prahe sa považuje za odvážne, lebo mesto nie je postavené pre autá a ani pre bicykle.

Ak sa rozhodneš stopovať, nezabudni na riziká, ktoré z toho plynú. Odporúčame ti nájsť si aspoň spolustopára, vyhneš sa tak niektorým problémom. Poslednou možnosť je zdieľanie auta, ktoré je v poslednej dobe veľmi obľúbené. V tomto prípade zaplatíš majiteľovi (spolucestujúcemu) len náklady na benzín a dostaneš sa tam, kde potrebuješ.

Lietadlom do Prahy

Do Prahy sa vieš zo Slovenska dostať z Bratislavy a Košíc. Pražské letisko sa nachádza v Ruzyne a je druhým najväčším letiskom v Strednej Európe. Toto letisko sme vyznačili aj na našej mape Prahy, kde ho nájdeš pod modrým symbolom lietadla.

Loďou do Prahy

Loďou sa vieš zo Slovenska dostať napríklad z Bratislavy. V Prahe je prístav na rieke Vltava. Tento prístav sme vyznačili aj na našej mape Prahy, kde ho nájdeš pod modrým symobolom lode.

Vlakom do Prahy

Tento spôsob cestovania patrí síce k tým drahším, ale je za to pomerne pohodlný a to najmä vďaka novým poskytovateľom železničnej dopravy medzi Slovenskom a Českom. V Prahe sa navyše nachádza niekoľko dôležitých železničných staníc ako je napríklad Praha-Hlavní nádraží, Praha-Holešovice, Praha-Smíchov a Masarykovo nádraží. Všetky tieto stanice sme ti vyznačili aj na našej mape Prahy, kde ich nájdeš pod modrým symbolom vlaku.

Hľadané výrazy: praha, prague, praga, prag, autom do prahy, cestovanie do prahy, stopom do prahy, lietadlom do prahy, lodou do prahy, mapa prahy, vlakom do prahy, smichov, masarykovo nadrazi, holesovice, hlavne nadrazi, vltava


Copyright © 2018 - Praha, Prague, Prag, Praga, Prág - Atrakcie, múzeá, pamiatky, práca, vianočné trhy, zábavaKamNaVikend.eu | Mapa stránky